MVR10D560K-S
Mfr.Part #
MVR10D560K-S
Datasheet
MVR10D560K-S
Description
VARISTOR 56V 1000A DISC 10MM HIG
Stock
281
Capacitance @ Frequency :
1800 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
1 kA
Energy :
13J
Maximum AC Volts :
35 V
Maximum DC Volts :
45 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
62 V
Varistor Voltage (Min) :
50 V
Varistor Voltage (Typ) :
56 V